Hospodaření nemocnice Blansko prý dokazuje, že spěla k zániku
BLANSKO 29. března 2000 (ČTK) - Výsledky hospodaření blanenské nemocnice za uplynulý rok podle jejího nového ředitele Ivana Kozáka dokazují, že nemocnice za bývalého vedení spěla k zániku. "Hospodaření nemocnice v loňském roce skončilo ztrátou přesahující 4,7 miliónu korun, přestože rozpočet počítal se ztrátou pouze tři milióny," informoval dnes Kozák na tiskové konferenci. Ředitelem jej radní jmenovali v listopadu. Ve funkci nahradil Leoše Dostála, který byl odvolán pro špatnou spolupráci s radnicí a nedostatečné vedení nemocnice. Blanenská starostka Věra Vachová dnes novinářům řekla, že s Dostálovým vedením jsou spojena některá zásadní pochybení v hospodaření nemocnice. "Ta jsou předmětem právnické analýzy, trestní oznámení na bývalého ředitele jsme zatím nepodali," informovala Vachová. Za pozitivní označil Kozák skutečnost, že se pravděpodobně v nejbližší době podaří uzavřít nájemní smlouvu na provoz lékárny v areálu nemocnice. Dřívější smlouva byla podle něj pro nemocnici nevýhodná. Za uplynulé tři roky kvůli ní zařízení údajně přišlo asi o 8,4 miliónu korun. Nové finanční podmínky ze strany nemocnice byly však nejprve pro provozovatelku lékárny nepřijatelné. "Nyní se zdá, že jsem našli řešení," dodal. Bývalý ředitel Dostál již dříve tvrzení o údajném daňovém úniku odmítl. V reakci na obvinění uvedl, že mnohé kroky v hospodaření byly konzultovány s finančním úřadem. Roční rozpočet nemocnice, která má kapacitu 200 lůžek, je 150 miliónů korun.