V blanenské nemocnici vzniklo nové oddělení vodoléčby

BLANSKO - Nové oddělení vodoléčby vzniklo v uplynulých dnech v blanenské nemocnici. Využívat jej budou pacienti s pohybovými problémy, především po úrazech a cévních mozkových příhodách. "Až dosud jsme využívali k vodoléčbě městské kryté lázně, což bylo nevýhodné. Na vodoléčbu nemohli docházet hospitalizovaní. Teď je součástí nemocnice," řekl včera ČTK její ředitel Ivan Kozák.
Oddělení za 20 miliónů korun vzniklo v suterénu nemocniční budovy a tvoří jej vany i bazén s vířivými koupelemi a podvodními masážemi. K bazénu dlouhému téměř 12 a širokému 5,5 metru přibude příští rok ještě jeden. Na vodoléčbu bude denně docházet asi 300 pacientů.
Kozák zdůraznil, že vybudování vodoléčby souvisí s rozvojem oddělení neurologie v blanenské nemocnici. Před dvěma roky v ní vznikla i takzvaná iktová jednotka, kam jsou umísťováni v akutním stavu pacienti s cévními mozkovými příhodami. Později jsou v péči lékařů neurologie. Po mozkových příhodách jsou mnozí pacienti částečně nepohybliví a k rehabilitaci potřebují vodoléčbu.
"Nyní můžeme nemocným poskytnout lepší péči. Vodoléčba již není pro nás těžko dostupná. Stačí jen nasednout do výtahu a sjet do suterénu. Je to velká výhoda," dodal ředitel.
V budoucnu počítá blanenská nemocnice i s modernizací jednotky intenzívní péče interny a zřízením sálů pro takzvanou jednodenní chirurgii, tedy k lehkým chirurgickým úkonům.

Nemocnice v Blansku poskytuje péči pro region s asi 50.000 obyvateli. Zařízení má 340 zaměstnanců, z toho je 53 lékařů a 173 lidí tvoří zdravotnický personál. 27.12.2002  Zdroj: ČTK

                             zpět