V poliklinice vzniká bez povolení bowling

Sokolov Obavy škarohlídů o osud sokolovské polikliniky se zřejmě začínají naplňovat. Její majitel Lukman Lukmanov začal přestavovat část přízemí největšího soukromého zdravotnického zařízení na Sokolovsku na bowlingovou dráhu. Neobtěžoval se ani s uvědoměním místního stavebního úřadu. Aby získal prostor pro komerční aktivity, nechal Lukmanov přestěhovat o patro výše dětské oddělení. Stavební ruch začal v poliklinice už o víkendu. Vedoucí stavebního úřadu v Sokolově Rostislav Prášil ale včera na dotaz MF DNES řekl, že o úpravách nic neví. "Stavební povolení jsme neudělovali. Nevím, v jakém rozsahu úpravy jsou, ale měli nás o tom informovat,"poznamenal Prášil. Ten dodal, že na základě těchto informací od MF DNES bude ustanoven státní stavební dohled, který situaci prověří. "Nevím, co v prostorách bývalého dětského oddělení vznikne. Asi budou upraveny pro komerční účely,"uvedla asistentka jednatele Naděžda Hüblerová. Její nadřízený Lukman Lukmanov včera nebyl k zastižení.
Aby ruský podnikatel mohl začít přízemí polikliniky předělávat, musel by mít od stavebního úřadu minimálně povolení k drobným stavebním úpravám a musel by požádat o změnu účelu užívání objektu. Pokud sokolovský úřad povolení nevydal, znamená to, že Lukmanov buduje bowlingovou dráhu "načerno". "Nemůže jen tak začít bourat zdi. Stavbu by musel předem aspoň ohlásit. Jinak se vystavuje riziku, že dostane pokutu a stavební úřad mu stavbu zarazí,"řekl projektant Martin Volný. Asistentka Lukmanova Naděžda Hüblerová o chystané kuželně nic neví. "To je věc pana Lukmanova,"řekla.

Podle ní se čekárny a ordinace dětských lékařů přestěhovaly z přízemí proto, že tamní prostory byly stísněné a tmavé. "V uvolněném prvním patře jsou místnosti větší, světlejší a veselejší. Pro rodiče a děti je to nyní lepší. Navíc se do prvního patra vešla i jedna ordinace navíc,"dodala Hüblerová. Lukmanov musí do července 2004 udržovat v poliklinice předepsaná lékařská oddělení. Ukládá mu to privatizační projekt, kterým se ze státního zdravotnického zařízení začátkem devadesátých let stala soukromá společnost s ručením omezeným Léčebně preventivní zařízení Sokolov.BOHUMIL ZEMAN
Mladá fronta Dnes
   Datum vydání: 20.12.2002

 

Poliklinika může dostat pokutu

Pokutu ve výši dvě stě tisíc korun může dostat sokolovská poliklinika za to, že bez souhlasu a vědomí stavebního úřadu začala přestavovat bývalé ordinace dětských lékařů na sportovně rekreační centrum. Stavební úřad včera poslal do zdravotnického zařízení na základě zprávy MF DNES kontrolu. Její výsledek však ještě nebyl znám. Podle nových informací ohlásila poliklinika přestavbu přízemí budovy stavebnímu úřadu dopisem, ale udělala to pozdě a na vyjádření úředníků nepočkala. Kromě bowlingu chce ruský podnikatel Lukman Lukmanov zřídit ve svém Léčebně preventivním zařízení Sokolov také fitnesscentrum, telocvičnu pro aerobik, saunu a centrum pro hubnutí. Mladá fronta Dnes Datum vydání: 21.12.2002

 

Sokolovský stavební úřad zastavil úpravy polikliniky

Sokolov (bz) Ruský podnikatel a většinový vlastník sokolovské polikliniky Lukman Lukmanov nesmí dál pokračovat v přestavbě přízemí tohoto největšího soukromého zdravotnického zařízení v okrese. Zakázal mu to místní stavební úřad, který zjistil, že tu místo bývalých ordinací dětských lékařů bez stavebního povolení vzniká dráha na bowling, fitcentrum, sauna a tělocvična. Kontrola ze stavebního úřadu v Sokolově potvrdila, že Lukmanov bez vědomí úředníků začal bourat v jedné části přízemí polikliniky zdi a postory upravovat pro ko merční účely."Každopádně to tam je vybourané. My jsme to zdokumentovali a automaticky stavbu zastavili," řekl vedoucí sokolovského stavebního úřadu Rostislav Prášil. Podle něho teď bude s poliklinikou zahájeno správní řízení. Zdravotnickému zařízení přitom hrozí pokuta řádově ve výši stovek tisíc korun. Záležet bude na rozsahu prací provedených bez stavebního povolení. "Pan Lukmanov provedl stavební úpravy bez povolení," řekl Prášil.
Ruský jednatel přiznal, že poliklinika začala s úpravami dříve, než mohla získat stavební povolení. Zdůvodnil to tím, že s velkými potížemi sehnal firmu, která mohla práce zahájit okamžitě během odpoledních a večerních hodin. Ve dne by totiž dělníci rušili provoz sousedního lékařského oddělení, kde se pacienti vyšetřují počítačovým tomografem. Prý proto přestavba začala už 18. prosince.
Dětské oddělení bylo už předtím přestěhováno z přízemí do prvního patra polikliniky.
"V uvolněném prvním patře jsou místnosti větší, světlejší a také veselejší. Pro rodiče a děti je to nyní lepší. Navíc se do prvního patra vešla ještě jedna ordinace navíc," řekla asistentka Lukmanova Naděžda Hüblerová.
Lukman Lukmanov musí až do července roku 2004 udržovat v poliklinice předepsaná lékařská oddělení. Ukládá mu to privatizační projekt, kterým se ze státního zdravotnického zařízení už začátkem devadesátých let stala soukromá společnost s ručením omezeným pod názvem Léčebně preventivní zařízení Sokolov. Mladá fronta Dnes
  Datum vydání: 27.12.2002

                           zpět